17 Mart 2018 Cumartesi

 Ana Sayfa       Bize Ulaşın
 

Üye Girişi

Kullanıcı Adınız :
Şifreniz :

» Şifremi Unuttum   » Üye Olun!

İSKENDERUN LİMANI'NA ULAŞIMDA 'ÇILGIN PROJE'


Amanos Tüneli Projesi” Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından 2018 yılı yatırım programına alındı.

 

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) öncülüğünde yürütülen ve bölge için "Çılgın Proje" olarak tanımlanan "Amanos Tüneli Projesi"nin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından 2018 yılı yatırım programına alındığı açıklandı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, projenin, bölgenin geleceği için çok önemli olduğunu söyledi.

Konukoğlu, "Bölge ihracatçılarının Akdeniz'e daha kısa sürede ulaşmasını sağlayacak ve bizim için 'çılgın proje' olan "Amanos Tüneli Projesi"nin, en kısa sürede tamamlanmasını bekliyoruz."dedi.

Proje kapsamında birbiriyle bağlantılı 4 tünel bulunduğunu, otoyol bağlantılarının tamamlanmasıyla İskenderun Limanı'na ulaşımın ise Şahinbey-Polateli Organize Sanayi Bölgesi'nden 80, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nden ise 110 kilometreye kadar düşeceğini belirten Konukoğlu, şunları söyledi:

"Yeni bir sanayi ve ticaret aksı oluşturacak tünel projesi, bölge illerinin ihracatını bu kanal üzerinden İskenderun Limanı'na oradan da dünyaya ulaştırılmasını sağlayacak. Bu ise elde edilecek zaman ve maliyet tasarrufuna bağlı olarak rekabet gücünün artması anlamında büyük bir önem taşıyor. Hassa ilçesinin ekonomik gelişimini de sağlayacak olan bu proje sadece Gaziantep'in değil Kilis, Hatay, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Adıyaman, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin denize ulaşımını kısaltarak, bölgeyi denizle kucaklaştıracak ve ihracat kapasitesini artıracak."


ÜYE FIRMA


A&G Denizcilik
A1 Denizcilik
A&S ATUN Ltd.
ABALCO Madencilik ve Petrol A.Ş.
ABC SHIPSTORE Dış Tic. A.Ş.
ABG Denizcilik
ACM Denizcilik
ADA YATCILIK ve Turizm Ltd. Sti.
ADAFARM Su Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti.
ADAMAR Denizcilik
ADATEPE Denizcilik
ADRASAN Denizcilik A.Ş.
AFA Denizcilik
AJUN Denizcilik
AKAR Shipping
AKAT Denizcilik
AKAYLAR Denizcilik
AKBAŞOĞLU Denizcilik
AKDEN Denizcilik A.Ş.
AKFER Deniz Taşımacılıgı Ltd.
AKGÜNLER Denizcilik
AKINTÜRK Ltd. Şti.
AKMAN Dalış Merkezi Tur.Tic.Ltd.Şti
AKMAR Denizcilik
AKMARİNE Denizcilik
AKSAY Denizcilik
AKSOY Denizcilik
AKTİF Denizcilik
AKTUĞ Shipping
AKUA

» Fırma Ekle » Tüm Fırmalar

ANKET

 Sitemizi Beğendiniz mi? (1.1.2018)
İyi
Normal
Berbat

DUYURUwww.gemielemani.com © GemiElamani.com - Tüm Hakları Saklıdır.                       Kullanım Şartları    Gizlilik Prensipleri   İletişim